Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Poranne odpalanie i dziwne dzwięki...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Poranne odpalanie i dziwne dzwięki...

    taka mała uwaga - "nie jest zalecane" też brzmi tak samo jak zrozumiała aniam111

    coś albo jest zalecane (znaczenie pozytywne) albo nie jest zalecane i wtedy ma wydźwięk negatywny

    to że w instrukcji jest napisane, że zalecana jest benzyna 95 oznacza, że można stosować 95 lub wyższą (czy to coś da to inna sprawa, są silniki w których stosowanie paliwa o wyższej liczbie oktanowej daje efekty) a nie że nie powinno się stosować benzyny 98 a takie znaczenie mają słowa "nie jest zalecane 98"

  • #2
    Poranne odpalanie i dziwne dzwięki...

    Witam,

    mam takowy problem, po dłuższym postoju (nocka) zwłaszcza przy niskich temperaturach mam problem z odpaleniem, rozrusznik kręci, silnik w koncu zaskakuje niechętnie, odpala puszczając czarnego bączka i wszystko ok - czasem pomaga wcisniecie pedału gazu, tutaj mniejwiecej wiem co może być nie tak (postudiowałem forum) - jednak drugi problem nieco bardziej mnie martwi, od ok 2tygodni co jakis czas przy odpaleniu auta na zimno przez ok sek-dwie z pod maski dochodzi dziwny dzwięk, coś jakby zgrzyt :/ Zaczęło się od tego jak kuzyn na uruchomionym silniku przekręcił mi kluczyk do końca i chyba troszkę pomieliło rozrusznikiem - dzwięk jest podobny - macie może jakieś sugestie co to może być? Nie wiem dokładnie gdzie coś trzeszczy bo zdarza się to rzadko i nie jestem w stanie przewidzieć kiedy Myślałem że to pasek ale w takim wypadku zdażałoby się to za każdym odpaleniem silnika jak mniemam?

    z góry dzięki za pomoc
    Pzdr

    Komentarz


    • #3
      może to być bendiks rozrusznika, po odpaleniu silnika przez moment nie cofa trybu rozrusznika od trybu koła zamachowego i stąd ten dziwny odgłos. Też to miałem ostatnio, ale za nim się do tego przybrałem - to jakoś samo przeszło Może być to

      Komentarz


      • #4
        Też to mi się pojawiło ostatnio. Sam nie wiem co to jest. Zbliża się moja wymiana oleju na dniach więc dam znać czy coś pomogło.
        http://www.obslugaimprez.com/

        Nagłośnienie, Oświetlenie, Konferencje, Koncerty, Bankiety, Multimedia

        Komentarz


        • #5
          A może sprzęgiełko jednokierunkowe alternatora?Objaw jest podobny.
          Skoda Superb II Ambition
          2.0 TDI CR 170 KM

          https://www.facebook.com/kjautoelektronika/

          Komentarz


          • #6
            Chyba będzie trzeba się do pruszcza wybrać i wstawićautko na większy remont :/ tylna szyba sie obsrala i zjechala na dół, ręczny niedomaga, do tego te dziwne dzwieki :/ A portfel już płacze
            Pzdr

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X